Vamzdžių lankstymas

Savo įmonėje vamzdžių ir jų profilių lenkimus atliekame hidraulinėmis lenkimo staklėmis,  o kompiuterio valdomas lenkimo procesas ne tik gerokai pagreitina vamzdžių lenkimo procesą, bet ir užtikrina aukščiausią gaminių kokybę, o vamzdis deformuojamas (perlenkiamas) tik tiek, kiek yra būtina, nepabloginant jo funkcionalumo ir savybių. Be vamzdžių ir profilių formavimo lenkiame ir įvairių matmenų metalinius strypus. Priklausomai nuo Jūsų pageidavimų, galime atlikti tiek vienetinius lenkimus Jums reikalingiems pavyzdžiams, t. y. atlikti vienetinius užsakymus, tiek išlankstyti ir didesnes serijas vamzdžių, profilių bei strypų. Klientai dažniausiai pageidauja apvalios formos vamzdžių lenkimo paslaugų, tačiau lankstome ir kvadratinės bei stačiakampio formos skerspjūvio vamzdžius.

Vamzdžių lankstymas (lenkimas) – yra metalo formavimo procedūra, kurios metu vamzdžiams suteikiama reikiama forma juo spaudžiant arba pasukant ir taip sukuriant vadinamąsias alkūnes. Vamzdžių lankstymas arba lenkimas yra vienas iš jų deformavimo tipų, kuomet strypo ar vamzdžio ašis išsikreivina nuo lenkimo momento. Skersinio lenkimo atveju sijos ašies išsikreivinimo priežastis yra ir lenkimo momentas, ir skersinė jėga.

Visi vamzdžiai turi pailgą ir tuščiavidurę formą, tačiau labai dažnai dėl įvairių statinių architektūrinių ar įrenginių, mašinų techninių savybių reikalingos kitokios vamzdžių formos ir tokiu būdu neišsiverčiame be vamzdžių lankstymo darbų. Sulenkti vamzdžiai kasdieniame gyvenime naudojami norint transportuoti jais įvairius skysčius ar dujas, taip pat naudojami kaip vieni iš statybos elementų ir struktūrinių komponentų beveik visuose pramonės sektoriuose. Be automobilių, orlaivių ir laivų statybos pramonės jie yra plačiai paplitę ir chemijos, baldų pramonėje, gaminant šaldymo ir oro kondicionavimo sistemas, atliekant elektros inžinerijos ar montavimo darbus.

Nors vamzdžių lankstymo technologijos per paskutinius dešimtmečius kito, tačiau pagrindiniai principai iki dabar išlieka tokie patys. Nepriklausomai nuo to, ar dirbame su mažesniais, ar didesniais vamzdžiais ir nepriklausomai nuo lenkimo proceso, gerą ir kokybišką vamzdžių lankstymą nulemia 4 faktoriai: naudojama medžiaga, naudojamas lenkimo įrenginys, įrankiai ir tepimo medžiaga. Atlikdami vamzdžių lenkimo darbus visada į tai atsižvelgiame.

Egzistuoja du technologiniai vamzdžių lenkimo būdai: karštasis lenkimas ir šalta deformacija. Be to, skiriami jau parengtos formos ir laisvos formos vamzdžių lenkimo procedūros. Laisvos formos vamzdžių lenkimo proceso metu, tokio kaip lenkimo stumiant tarp trijų ratukų, vamzdis formuojasi kinematiniu būdu, todėl lenkimo kontūras nepriklauso nuo lenkimo įrankio geometrijos.

Vamzdžio lenkimo proceso metu naudojamos mechaninės jėgos, stumiant vamzdžius ar vamzdelius formavimo įrenginyje, priverčiant vamzdį ar vamzdelį prisitaikyti prie norimos formos. Dažnai formuojami vamzdžiai laikomi tvirtai, kol vamzdžio galas yra sukamas. Kiti vamzdžių formavimo procesai, tokie kaip vamzdžio ar vamzdelio stūmimas tarp dviejų ritinių, kuri sulenkia iš vamzdžio paprastą kreivę. Tam tikrais vamzdžių lenkimo proceso atvejais į vamzdžio vidų įdedamas įdedamas specialus strypas tam, kad vamzdis nelūžtų arba nesuskiltų.

Lenkti tinkami yra faktiškai visi iš šaltųjų metalų suformuoti vamzdžiai – nerūdijančio plieno, vario, titano, aliuminio ar šių metalų lydinių.

Lyginant su kitais vamzdžių sujungimo būdais (pavyzdžiui, suvirinimu), vamzdžių lenkimas pramonėje yra vis populiaresnis ir turi vis didesnę reikšmę, kadangi leidžia išvengti papildomų detalių ir medžiagų naudojimo. Be to, gamybinis laikas ir išlaidos lenkimui lyginant, pavyzdžiui, su suvirinimu, yra žymiai mažesnės. Be to, sulenkti vamzdžiai tarnauja gerokai ilgiau negu sujungti kitais komponentais, todėl drąsiai šią paslaugą rekomenduojame ir Jums. Ją atliksime profesionaliai, greitai ir už Jums prieinamą kainą.

Mūsų klientai

Kontaktai
Statybininkų g. 4, Skaidiškių k. Nemežio sen.,
13268 Vilniaus r. sav.
+370 616 39926 +370 68249487
Įmonės rekvizitai
Įmonės kodas: 300579917
PVM kodas: LT100002572215
AS: LT517300010099743171
AS: LT817044060006088106
Parašykite mums
Užpildykite privalomus laukelius ir bandykite dar kartą.
Ačiū. Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta