Smėliavimas

Smėliavimas – tai paviršiaus apdorojimas abrazyvinių dalelių srove.

Smėliuojant dažniausiai apdirbami yra metaliniai paviršiai ir dalys, pašalinant paviršiuje susikaupusius nešvarumus, rūdis, senų dažų ir lakų dangas, grunto likučius, korozijos, oksidacijos židinius, dervas, bitumą, klijus, kalkes, tepalą, cemento ir bet kokios kitos kilmė nešvarumus, o taip pat ir grybeliai, pelėsiai, dumbliai ir t. t.

Apskritai smėliavimas yra vienas iš efektyviausių būdų siekiant išvengti metalo konstrukcijų korozijos, kuri esant drėgmei – o mūsų klimato sąlygomis tai pasitaiko labai dažnai – veikia metalą, sukelia rūdis, kurios pradeda pūdyti metalinį paviršių. Smėliuojant užtikrinamas švarus pagrindas antikoroziniam sluoksniui padengti, padengiant paviršių glaistais, dekoratyviniais tinkais, antikoroziniais mišiniais.

Smėliavimas, kaip paviršiaus valymo būdas, yra žinomas jau senai. Dėl savo savybės pašalinant bet kokius teršalus ir nepageidaujamas medžiagas greitai, ekonomiškai ir neteršiant gamtos, smėliavimas jau gana ilgai naudojamas ir pramonėje.

Srautinis metalo valymas abrazyviosiomis medžiagomis – dėl savo kainos ir ekologiškumo tai dažniausiai būna kvarcinis smėlis – yra pats tinkamiausias būdas paruošti dažymui ne tik senus, bet ir naujus metalo gaminius ar konstrukcijas.

Smėliavimas naudojamas ten, kur kitokio būdo valyti paviršiams dėl konstrukcijos dydžio ar jos sudėtingumo neįmanoma arba labai sunku panaudoti.  Ypač plačiai smėliavimas naudojamas naftos pramonėje – valant įvairiausių naftos produktų talpyklas, įvairiausius rezervuarus, cisternas.

Šis valymo būdas plačiai paplitęs rekonstruojant, renovuojant ir perdažant geležinkelio tiltus ar jų konstrukcijas, bokštinius kranus, vandens bokštus, įvairius rezervuarus ir kitus įrenginius ar statinius, kur metalo konstrukcija yra nelygi, turi įvairių išlenkimų, metalų valymas po suvirinimo, ertmių ir niekaip kitaip visų nešvarumų nuvalyti neįmanoma.

Laivų statybos pramonė taip pat neapsieina be šio srautinio paviršiaus valymo smėliu – parinkus reikiamus abrazyvus naudojamas tiek laivų išorės valymui, tiek vidaus – renovuojant kajutes, bokštelius ar triumus.

Vis dėlto derėtų atkreipti dėmesį, kad po smėliavimo procedūros metalo paviršius turi būti nudažytas kuo greičiau, kad jis kuo trumpesnį laiką kontaktuotų su ore esančia drėgme, kuri ir sukelia koroziją. Smėliuojant galima apdirbti ir betono bei plytinius paviršius, įvairių pastatų fasadus – prieš juos padengiant apsauginėmis dangomis ar taip pat tiesiog siekiant pašalinti įvairius nešvarumus.

Nors ir rečiau, tačiau mediniai paviršiai taip pat valomi smėliu prieš padengiant juos dažais ir lakais. Smėliuodami naudojame tik aukštos kokybės paviršių apdirbimo abrazyvines medžiagas, kurios leidžia smėliuoti ir labai plonus metalinius paviršius jų nepažeidžiant. Su turima modernia smėliavimo  įranga greitai ir kokybiškai apdorojame praktiškai visų tipų paviršius, visada esame pasirengę ir stambių gabaritų smėliavimo užsakymams.

Daugeliui iš tiesų taip pat yra svarbi ir smėliavimo paslaugos kaina bei žinoti, kiek tokia paslauga bus naudinga verslui. Smėliavimo kainos priklauso nuo gaminio paviršiaus sudėtingumo, formų ir esamos dangos, todėl kiekvienas užsakymo kainą deriname individualiai.

Susisiekime su mumis ir mes įvertinsime Jūsų darbų mąstą, pobūdį bei pateiksime preliminarią paslaugos kainą ir atlikimo terminą. Esame įsitikinę, kad visada rasime Jums tinkamą sprendimą.

Mūsų klientai

Kontaktai
Statybininkų g. 4, Skaidiškių k. Nemežio sen.,
13268 Vilniaus r. sav.
+370 616 39926 +370 68249487
Įmonės rekvizitai
Įmonės kodas: 300579917
PVM kodas: LT100002572215
AS: LT517300010099743171
AS: LT817044060006088106
Parašykite mums
Užpildykite privalomus laukelius ir bandykite dar kartą.
Ačiū. Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta