Šlifavimas

Šlifavimas yra jau nuo senų laikų žinomas gaminių apdailos metodas baigiamajame jų gamybos procese. Šlifuojami gali būti ir plastiko, medžio gaminiai, bet dažniausiai mūsų klienytams ir besidomintiems prireikia šlifuoti metalo ar plieno gaminius. Šlifavimo metu nuo gaminių yra pašalinamas paprastai nedidelis perteklinis medžiagos sluoksnis smulkių drožlių pavidalu.

Šlifavimas, priklausomai nuo konkretaus darbo specifikacijų, naudojamas tam, kad dalys būtų tiesiog tinkamesnės naudoti, geriau atliktų savo funkcijas arba geriau atrodytų. Pagrindinis skirtumas tarp šlifavimo ir daugelio kitų metalo apdirbimo operacijų yra tas, kad šlifavimo metu galima pagaminti dalis su labai mažais matmenų nuokrypiais. Tai reiškia, kad jeigu Jūs turite kokią nors pabaigtą gaminti detalę, kuri turi labai tiksliai atitikti tam tikrus matmenis, šlifavimas yra vienas iš būdų priartinti ją prie reikiamų tikslių išmatavimų.

Šlifuojant metalas yra apdirbamas naudojant specialiomis šlifavimo mašinomis ar specialiais prietaisais ar įrankiais rankiniu būdu. Jei metalai yra labai sunkiai apdirbami tokiu būdu yra atliekamas elektrocheminis šlifavimas.

Šlifavimo stakles sudaro lovelis su tvirtinimo įtaisu, skirtu pakreipti ir laikyti apdirbamą ruošinį, ir šlifavimo diskai, kuriuos suka variklis reikiamu greičiu. Šlifavimo disko sukimosi greitis nustatomas atsižvelgiant į šlifavimo disko skersmenį ir gamintojo įvertinimą. Šlifavimo diskas gali judėti ties pritvirtinto šlifuojamo gaminio paviršiumi fiksuotą detalę arba atvirkščiai – gaminys gali būti slankiojamas ties stabiliai įtvirtintu šlifavimo disku.

Šlifavimui dažniausiai naudojami diskai, susidedantys iš itin kietų ir mažų mineralinių kristalų. Mūsų turimos ir naudojamos šlifavimo staklės yra skirtos apdirbti įvairiems vamzdžiams ir stačiakampio skerspjūvio profiliams, pagamintiems iš juodo ir nerūdijančio plieno, žalvario, aliuminio, geležies ir kitų metalų. Šlifavimas tinkamas ir apdorojant kietesnės sudėties plieną. Nušlifuotos išpjovos leidžia itin tiksliai reikiamu kampu sujungti apvalius, kvadratinius, stačiakampius, penkiakampius ar net šešiakampius vamzdžius.

Šlifavimo metu dėl labai didelės trinties išskiriama labai daug šilumos. Diskų sukimosi greitis šlifavimo metu siekia nuo 25 iki 45 m/s, o kai kuriais atvejais siekia net iki 300 m/s ir jis yra apie 20 kartų didesnis negu gręžimo metu. Dėl to šlifuojant reikia būti itin atsargiems, kadangi išsiskirianti šiluminė energija gali paveikti ir deformuoti gaminį, o siekiant neperkaitinti gaminio šlifuojant labai dažnai yra naudojamas aušinimo skystis.

Šlifavimo staklės dažniausiai būna pagamintos iš sunkiųjų medžiagų ir turi itin tvirtus rėmus tam, kad būtų išvengta judėjimo ir vibracijos. Judančiosios staklių dalys taip pat gaminamos iš aukštos kokybės medžiagų, kurios yra apsaugotos nuo dulkių ir drožlių, susidarančių šlifavimo metu. Dėl to šlifavimo staklės gali būti yra brangios, jas reikia atidžiai eksploatuoti ir prižiūrėti, siekiant, kad jos veiktų tiksliai ir nepriekaištingai. Kartu tai reiškia, kad operatoriai, dirbantys šiomis staklėmis, turėtų būti apmokyti jomis naudoti ir rūpintis.

Taigi nors šlifavimas iš pažiūros atrodo gana paprastas procesas, tačiau geriausia šio tipo darbus patikėti specialistams, kadangi jie geriausiai išmano visus šlifavimo įrankių naudojimo niuansus. Tam, kad šlifavimas būtų efektyvus ir veiksmingas, šlifavimo darbus atliekantis specialistas turi žinoti, kokį kampa parinkti šlifuojant, kad šlifavimo diskas kuo mažiau dėvėtųsi (arba visai sudegtų) ir per kuo trumpesnį laiką pašalintų kuo didesnę medžiagos dalį.

Be to, atliekant šlifavimo darbus būtina laikytis ypatingų darbo saugos instrukcijų, ko ne visada atliekant šlifavimo darbus buitinėmis sąlygomis laikomasi arba įmanoma laikytis. Privalu dėvėti apsauginius akinius, kad žiežirbos nepatektų į akis, dėvėti ausines, kadangi šlifavimo staklės ir įrankiai dirba gana garsiai ir kenkia klausai. Saugos instrukcijų laikymasis leidžia išvengti susižalojimų, nelaimingų atsitikimų. Savo įmonėje šlifuodami gaminius tam teikiame didžiulę svarbą ir laikomės visų darbo saugos reikalavimų ir taisyklių. Esame suinteresuoti ne tik savo darbų kokybe, bet ir darbuotojų sveikata. Įsitikinkite tuo patys!

Mūsų klientai

Kontaktai
Statybininkų g. 4, Skaidiškių k. Nemežio sen.,
13268 Vilniaus r. sav.
+370 616 39926 +370 68249487
Įmonės rekvizitai
Įmonės kodas: 300579917
PVM kodas: LT100002572215
AS: LT517300010099743171
AS: LT817044060006088106
Parašykite mums
Užpildykite privalomus laukelius ir bandykite dar kartą.
Ačiū. Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta