Lankstymas

Lakštinio metalo lankstymas yra labai svarbi lakštinio metalo panaudojimo gamyboje, statybose ar kitose sferose dalis, kurio metu įvyksta plastinė lakšto deformacija per ašį, dėl kurios pasikeičia metalo lakšto dalies geometrija. Lankstymas yra panašus į kitus metalo apdorojimo ir formavimo procesus, tik jis išsiskiria tuo, kad jo metu yra keičiama gaminio forma, o kiekis lieka tas pats.

Lenkiant metalą (jo lakštus) yra įtempia ir suspaudžiama medžiaga. Kai kuriais lakštinio metalo lankstymo atvejais galimas tam tikrose metalo lakšto vietose galimas nedidelis lakšto storio pokytis. Nors dažniausiai lankstant metalo lakštus siekiama jam suteikti norimą geometrinę formą, lankstymas  taip pat naudojamas lakštus sustiprinti ir padaryti standesnius, pakeisti kosmetinę išvaizdą ir pašalinti aštrius kampus.

Lakštinio metalo lankstymo procesai skiriasi metodais, kurie naudojami siekiant plastikiniu būdu deformuoti metalo lakštą ar plokštelę. Apsisprendžiant, kokį lakštinio metalo lenkimo procesą (būdą) pasirinkti, svarbūs svarbu įvertinti lakšto medžiagą (iš ko jis pagamintas), dydį ir storį. Norint suprasti lakštinio metalo lenkimo mechaniką, būtina žinoti medžiagų, iš kurių pagamintas lakštas, savybes, charakteristikas ir to metalo „elgseną“.

Metalo lakšto lenkimui reikalinga jėga labai priklauso nuo lenkimo ir konkretaus metalo lenkimo proceso (būdo), kadangi kiekvieno proceso mechanika gali labai skirtis. Tinkamas tepimas yra būtinas norint kontroliuoti lenkimo jėgas ir turi labai daug įtakos lakštinio metalo lenkimo procesui.

Ne mažiau svarbus lankstant metalo lakštus yra ir lenkimo arba posūkio spindulys, lenkimo kampas, lenkimo kreivumas ir lenkimo vieta lakšte. Lakštinio metalo lenkimo proceso projektavimo metu turėtų būti pasirinkamas efektyviausias lenkimo būdas, atsižvelgiant į norimą lenkimą ir darbinės medžiagos savybes. Būtina žinoti, kad lankstant metalo lakštą sukuriamos jėgos, veikiančios lenkimo srityje ir per visą lakšto storį.

Medžiaga lenkimo išorės yra įtempiama, o viduje suspaudžiama. Jei lenkiama metalo lakšto dalis bus santykinai maža jėga, ji deformuos elastingumą ir atkurs savo formą, kai jėga nustos veikti, todėl yra svarbu parinkti tinkamo stiprumo jėgą. Taigi itin svarbu parinkti  jėgą, kuriai veikiant metalas dar išlaiko savo savybes. Neįvertinus apdirbamo metalo atsparumo ribos šis gali tiesiog subyrėti. Dėl to darbus patariama patikėti specialistams, išmanantiems savo veiklą ir turintiems reikalingą įrangą.

Vienas iš labiausiai paplitusių lakštinio metalo lenkimo būdų yra V lenkimas. V forma nukreipta lenkimo jėga metalą įspaudžia į specialią V formą, taigi ir jį sulenkia. Dažnai yra naudojamas ir metalo lakšto kraštinis lenkimas, atliekamas specialiu lenkimo įtaisu. Vis dėlto kraštinis lenkimas yra patogus tik lenkiant lakštą 90° kampu, o didesniems nei 90° laipsnių kampams reikės sudėtingesnės įrangos. Dar vienas metalo lakšto lenkimo būdas – rotorinis lenkimas – veikia panašiai kaip ir lenkimas kraštu, tačiau čia naudojamas specialus rotorius, kurio tuščias kampas spaudžiamąja-smūgine jėga suformuoja reikiamą metalo lakšto formą (kampą).

Daugelį išlenkimų galima efektyviai padaryti naudojant įvairius procesus, o turimi mechanizmai (staklės) dažnai ir nulemia lenkimo metodą. Tik tinkamai atliktas metalo lankstymas užtikrina, jog vėliau metalas lenkimo vietose neįtrūks, nesuskeldės, todėl gaminiai bus ilgaamžiai.

Lakštinį metalą savo įmonėje lankstome „Amada“ staklėmis, kurios šaltuoju būdu leidžia sulenkti iki 15 mm storio metalo lakštus. Pagal Jūsų pageidavimą galime sulenkti įvairius cinkuoto, nerūdijančio, juodo metalo lakštus. Taip pat lankstome ir lakštus iš vario, aliuminio bei kitų tipų spalvotų metalų. Jūsų individualūs metalo lakštų lankstymo poreikiai – galimybės mums.

 

Mūsų klientai

Kontaktai
Statybininkų g. 4, Skaidiškių k. Nemežio sen.,
13268 Vilniaus r. sav.
+370 616 39926 +370 68249487
Įmonės rekvizitai
Įmonės kodas: 300579917
PVM kodas: LT100002572215
AS: LT517300010099743171
AS: LT817044060006088106
Parašykite mums
Užpildykite privalomus laukelius ir bandykite dar kartą.
Ačiū. Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta