Lakštinio Metalo Valcavimas

Metalo valcavimas – tai toks metalo lakšto apdirbimo ir formavimo procesas, kurio metu jis paleidžiamas tarp dviejų ar daugiau ritinių porų siekiant jį išlenkti apvalia forma.

Valcavimas yra jau neatskiriama šiuolaikinio pasaulio gamybos procesų dalių, didžioji dauguma visų šiandien pagaminamų metalo gaminių valcavimo būdu apdirbami jau jų pradinėje gamybos vietoje. Metalo valcavimas dažnai yra pirmas žingsnis kuriant žaliavines metalines formas kitiems gaminiams.

Šaltojo valcavimo metu kinta juostinių gaminių ypatybės, t. y. storis, mechaninės ir technologinės savybės pakeičiamos gaminį suspaudžiant velenais, tačiau prieš tai jis nėra įkaitinamas. Šaltojo valcavimo būdu gauti gaminiai – tai iš karštojo valcavimo staklynų gauti ritiniai. Paprastai šaltai valcuoti produktai yra įvairūs lakštai, juostelės, strypai ir šie gaminiai paprastai yra mažesni už tuos pačius karštojo valcavimo produktus.

Gamybos etapai ir apdirbimo seka šaltojo valcavimo staklyne priklauso nuo apdorojamo plieno kokybės. Apdorojant mažai legiruotą ir legiruotą plieną arba dar kitaip vadinamą anglinį plieną pirmiausia atliekamas jo ėsdinimas, valcavimas, kad būtų sumažintas gaminio storis, vėliau tam, kad būtų atkurta kristalinė struktūra, vykdomas atkaitinimas arba terminis apdorojimas, atkaitintos juostos dresavimas, siekiant, kad ji įgautų pageidaujamų mechaninių ypatybių ir kad jos paviršius būtų tam tikro lygumo, kol galiausiai visas valcavimo procesas pabaigimas.

Dauguma metalo valcavimo operacijų yra panašios – darbinė medžiaga plastiniu būdu deformuojama suspaudimo jėgomis tarp dviejų pastoviai sukimo ritinėlių taip paveikiant metalo storį ir paveikti jo struktūrą. Storio sumažėjimą galima matuojant storio skirtumu prieš ir po sumažinimo. Be to, kad būtų sumažintas gaminio storis, ritės veikia medžiagą sukdamosi į priešingas viena kitai puses.

Taigi trintis yra būtina valcavimo operacijos dalis, tačiau žinotina, kad per daug trinties taip pat nėra gerai. Valcavimo proceso metu būtina kontroliuoti ritinėlių ir darbinės medžiagos (ruošinio) trinties lygį, o tai padaroma naudojant tepalus.  Pažymėtina, kad valcavimo metu pakeičiama metalo gaminio geometrinė forma, tačiau jos tūris lieka iš esmės yra vienodas. Apvyniojimo zona – tai plotas, per kurį rulonai (ritės) veikia medžiagą ir būtent čia atliekama plastikinė deformacija.

Svarbus metalo valcavimo veiksnys yra tai, kad dėl medžiagos storio sumažinimo metalo, išeinančio iš ritininės zonos, judėjimas bus greitesnis nei jam patenkant į ritininę zoną. Ritės sukasi pastoviu greičiu, todėl tam tikru momentu ritininės zonos paviršiaus greitis ritinių ir medžiagos yra visiškai vienodi. Tai vadinama neslidžiu tašku. Iki šio taško rulonai judesni greičiau nei medžiaga, po šio taško medžiaga juda greičiau nei rulonai.

Valcavimas pagal valcavimo metalo temperatūrą skirstomas į šaltą ir karštą valcavimą. Jei metalo, o tiksliau – metalo lakšto – temperatūra viršija jos rekristalizacijos temperatūrą, toks procesas vadinamas karštu valcavimu. Ir atvirkščiai – jei metalo temperatūra yra žemesnė už jo rekristalizacijos temperatūrą, procesas vadinamas šaltu valcavimu.

Mes kiekvienu atveju prisitaikome prie kliento poreikio ir situacijos, mūsų kontaktus galit rasti tinklapio viršuje arba apačioje.

Mūsų klientai

Kontaktai
Statybininkų g. 4, Skaidiškių k. Nemežio sen.,
13268 Vilniaus r. sav.
+370 616 39926 +370 68249487
Įmonės rekvizitai
Įmonės kodas: 300579917
PVM kodas: LT100002572215
AS: LT517300010099743171
AS: LT817044060006088106
Parašykite mums
Užpildykite privalomus laukelius ir bandykite dar kartą.
Ačiū. Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta